Odlični Olimpovci osvojili 82 postolja na Ligi Regije 4 u Sisku

Datum: 27.02.2018

Sisak: Plivački klub Sisak Janaf bio je domaćin regionalnog plivačkog natjecanja održanog 24. veljače 2018. godine na 50 metarskom bazenu ŠRC Sisak.  Plivalo se III i IV kolo Lige za Regiju 4 uz sudjelovanje plivačkih klubova iz Siska, Varaždina, Čakovca, Osijeka, Virovitice i Zaboka.  Put Siska Olimpovci su krenuli iz Termi Tuhelj gdje svakodnevno treniraju pod vodstvom sportskog direktora prof. Ivice Androića. Jednodnevno natjecanje održano je u dva dijela programa , u jutarnjem se plivalo III kolo, a u poslijepodnevnom IV kolo.

Nastupili su Olimpovi plivači; Karlo Iljaš, Tin Bogdanić, Vili Sivec, Petar Pavalić, Patrik Erceg, Leon Novak, Mauro Šipek Glavač, Matija Bartol, Andrija Anić, Ivan Fučkar, Toto Šipek Glavač, Pio Žnidarec i plivačice; Lana Halapir, Tesa Novak, Jana Pavalić, Vanja Bartol, Emma Horvat,  Marija Žnidarec, Lori Šipek Glavač i Mihaela Kramarić. Ukupno su osvojili 82 postolja,  od toga 40 prvih, 24 druga i 18 trećih mjesta. Prema propozicijama Hrvatskog plivačkog saveza na serijalu ligaških natjecanja ne dijele se medalje. Odlični rezultati govore da su u pripremnom razdoblju u klubu dobro radilo te spravom očekujemo i odlične rezultate na predstojećim natjecanjima. Svi ponaosob su na reprezentativan način promovirali Krapinsko zagorsku županiju, svoj klub i Terme Tuhelj. Iduće natjecanje je za tjedan dana u Zagrebu pod nazivom Žabac 2018, HPS mini grand prix Hrvatska.